Viens no vērienīgākajiem Latvijas valsts simtgades projektiem “Latvijas gredzens” ir Latvijas Radio kora mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Sigvarda Kļavas izlolots. Četros konceptuāli atšķirīgos gredzenos, muzikālos kopumos tiks izceltas un parādītas katra Latvijas novada īpatnības, bagātības un enerģiju no vietējo cilvēku skatupunkta.

Latgales unikālais kultūras mantojums ar tās fenomenu – tradicionālo muzicēšanu un katoļu baznīcas tradīciju mijiedarbību, Kurzemes jūras spēka caurstrāvošanās cilvēku ikdienā, Vidzemes nacionālā stīga un patriotisma simboliskā telpa un Zemgale kā apvāršņa plašums, kurā satiekas dvēseļu upes.

Ideja realizēsies 16 koncertuzvedumos, kas cikliski tiks izrādīti četrās Latvijas koncertzālēs. Katra novada gredzenu veidos cita mākslinieciskā un radošā komanda: Inese Mičule, Reinis Suhanovs, Roberts Rubīns, Māris Sirmais, Inese Zandere, Katrīna Neiburga, Guna Kalnača, Jānis Mitrēvics un “Dd studio” , Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, Latvijas Radio bigbends, Liepājas Simfoniskais orķestris un citi. Kā nemainīgs lielums projektā piedalīsies idejas autors Sigvards Kļava un Latvijas Radio koris.

Projektu "Latvijas gredzens" īsteno VSIA "Latvijas Koncerti", sadarbojoties ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Borisa un Ināras Teterevu fondu, Valsts kultūrkapitāla fondu, Latgales vēstniecību "Gors", Rēzeknes pilsētu, koncertzāli  "Cēsis",  Jelgavas  pilsētu,  Jelgavas  pilsētaspašvaldības  iestādi  "Kultūra",  Liepājas  koncertzāli "Lielais dzintars".

Biļetes pieejamas "Biļešu Paradīze" tirdzniecības vietās, bilesuparadize.lv

LATGALES GREDZENS koncertizrāde "Rakstiem un skaņai" (pirmizrāde 2017. gada aprīlī)

KURZEMES GREDZENS lielkoncerts "Pūt, vējiņi" (pirmizrāde 2017. gada novembrī)

VIDZEMES GREDZENS muzikāla izstāde "Kalns uz augšu ies" (pirmizrāde 2018. gada aprīlī)

ZEMGALES GREDZENS kino koncerts "Vēstures palos" (pirmizrāde 2018. gada oktobrī)